Vítězný oblouk

Vítězný oblouk je prostředním ze tří pařížských oblouků tvořících tzv. Velkou osu. Dalšími jsou oblouky Carrousel v Tuilerijských zahradách v blízkosti Louvru a moderní La Grande Arch ve čtvrti La Defénse. Stejně jako oblouk Carrousel i Vítězný oblouk byl postaven z podnětu Napoleona na oslavu jeho vítězných bitev, především pak v bitvě u Slavkova v roce 1805. Je to druhý největší vítězný oblouk na světě a jeden z nejznámějších monumentů Paříže.

Oblouk je vysoký 50 metrů a je zdoben nádhernými reliéfy, erby a plastikami. Z vyhlídkové plošiny na vrcholu oblouku se můžete podívat na město. U paty Vítězného oblouku hoří věčný plamen na památku obětí 1. světové války. Uvnitř stavby je malé muzeum zaměřené na historii objektu.

Vstupenky Vstupenky

Cena: 9,5 eur (dospělí) - ceník
Otevřeno: 10:00 až 23:30 (od 1. října do 31. března do 23:00), zavřeno o svátcíchKruhový objezd
Stavba se nachází v centru kruhového objezdu, který spolu s širokými ulicemi na něj napojenými tvoří opticky dvanáctiramennou hvězdu. Do roku 1970 se toto náměstí jmenovalo place de l´Etoile – náměstí Hvězdy. Zážitkem je sledovat dopravní ruch na kruhovém objezdu okolo Vítězného oblouku. Z dvanácti ulic se proudy aut stékají a krouží až v šesti pruzích kolem, aby plynule odbočovaly do jednotlivých ulic.

Avenue des Champs-Elysées
Avenue des Champs-Elysées je nejznámější ulicí vedoucí od Vítězného oblouku. Majestátní třída s hustou dopravou je zaplněna obchody slavných světoznámých značek a stala se tak synonymem luxusu. Pořádají se tu státní přehlídky, každoročně zde končí také cyklistický závod Tour de France. Pokud projdete 2 km dlouhou třídu, dojdete na Place de la Concorde.

Vítězný oblouk
Vítězný oblouk a kruhový objezd okolo

Vítězný oblouk
Vítězný oblouk

Vítězný oblouk
Vítězný oblouk - Le Départ de 1792 (La Marseillaise)

Avenue des Champs-Elysées
Avenue des Champs-Elysées

MapaMapa

Zobrazte si polohu této lokality přímo na mapě Paříže. ZobrazitTip: Chcete navštívit Paříž? Prohlédněte si nabídku zájezdů do Paříže.
Co turisty láká:
13,6 mil. Notre-Dame
10,5 mil. Sacré-Coeur
8,2 mil. Louvre
6,8 mil. Eiffelova věž
5,5 mil. Centre Pompidou
3,2 mil. Musée d'Orsay
3 mil. Město věd a prům.
1,5 mil. Vítězný oblouk

* počty turistů za rok