Montmartre, Sacré-Coeur

Čtvrť je pojmenována po strmém kopci Montmartre (131 m), na jehož vrcholku září do dálky chrám Sacré-Coeur. V 19. století si pahorek oblíbili umělci pro zdejší příznivé světelné podmínky přející malířskému umění. Na stráních kopce se dodnes sklízí vinná réva, rušný život pulzuje v nočních klubech, kavárnách i četných kabaretech. Po strmém výstupu na pahorek nesmíte minout náměstí Tertre se širokou nabídkou restaurací a bister. Budete moci obdivovat obrazy pouličních malířů a odnést si odtud svůj portrét.

Sacré-Coeur
Na samém vrcholu Montmartru září do dálky bazilika Sacré-Coeur. Nejvíce vás asi překvapí mládí baziliky. Byla stavěna od 70. let 19. století a dokončena v roce 1914. Patří k nejvýznamnějším římskokatolickým budovám ve Francii. Strop baziliky zdobí mozaika s byzantskými motivy z roku 1923. Z prostranství před chrámem se vám naskytne výhled na Paříž.

Vstupenky Vstupenky

Cena: vstup do baziliky zdarma
Otevřeno: 6:00 až 22:30 - otevírací dobyMoulin Rouge
Po širokých schodech lemovaných zelení sestoupíte zpět do centra čtvrti Montmartre. Na náměstí Blanche najdete známý noční klub z konce 19. století – Moulin Rouge, dříve proslavený především představeními kankánu.

Sacré-Coeur
Sacré-Coeur

Sacré-Coeur
Sacré-Coeur

Moulin Rouge
Moulin Rouge

MapaMapa

Zobrazte si polohu této lokality přímo na mapě Paříže. ZobrazitTip: Chcete navštívit Paříž? Prohlédněte si nabídku zájezdů do Paříže.
Co turisty láká:
13,6 mil. Notre-Dame
10,5 mil. Sacré-Coeur
8,2 mil. Louvre
6,8 mil. Eiffelova věž
5,5 mil. Centre Pompidou
3,2 mil. Musée d'Orsay
3 mil. Město věd a prům.
1,5 mil. Vítězný oblouk

* počty turistů za rok