Eiffelova věž

Eiffelova věž byla postavena v roce 1889 pro Světovou výstavu. Až do roku 1931 byla nejvyšší stavbou světa. Měří 324 metrů. Gustav Eiffel vytvořil konstrukci věže ze 7 300 tun traverz a nýtů. V době svého vzniku se věž stala terčem kritiky řady slavných umělců. Např. spisovatel Guy de Maupassant navštěvoval restauraci v 1. patře věže s tím, že je jediným místem v Paříži, odkud se na věž nemusí dívat. Dnes je Eiffelova věž symbolem Paříže a ročně ji navštíví asi 6,5 milionů lidí z celého světa. Eiffelova věž se stala předlohou pro stavbu Petřínské rozhledny v Praze.

Vyhlídkové plošiny
Tři výtahy umístěné v nohách věže dopravují turisty na vyhlídkové plošiny v jednotlivých patrech, přesto se zde v době turistické sezóny tvoří dlouhé fronty. Zdatnější jedinci se mohou vydat nahoru po 360 schodech.
V 1. patře věže se nachází restaurace s panoramatickým výhledem na město, kavárna, bufet, kino uvádějící filmy o věži a pošta. Vyhlídková plocha v tomto patře pojme až 3 000 lidí najednou.
Ve 2. patře najdete proslulou restauraci Le Jules Verne. I sem se dostanete výtahem nebo po schodišti. Vyhlídková plošina zde unese až 1 600 lidí.
Do 3. patra jezdí pro veřejnost pouze výtah. Vyhlídková plocha je určena pro 400 lidí. Na tomto patře je umístěna meteorologická laboratoř. Z věže lze při jasném počasí vidět až do vzdálenosti 70 km. Výška věže může vlivem teplot kolísat až o 18 cm. Po setmění jiskří věž každou půlhodinu světelnými efekty.

Vstupenky Vstupenky

Cena: 14 eur (dospělí až na vrchol) - konfigurátor ceny
Otevřeno: 9:30 až 23:00 (9:00 až 00:00 v létě)Trocadéro
V blízkosti Eiffelovy věže za řekou Seinou se na ploše 10 ha rozkládají zahrady Trocadéra s osvěžujícími vodotrysky. Prostředek zdobí podlouhlý obdélníkový bazén s fontánami. Zahrady jsou lemovány obloukovými křídly Palais de Chaillot.

Palais de Challoit
Oblouková křídla paláce lemují zahrady Trocadéra. Prostor před palácem se nazývá nádvořím Lidských práv. Bývá plné turistů a pouličních prodejců drobných suvenýrů. Z nádvoří se vám naskytne pohled na mohutnou Eiffelovu věž obklopenou zelení.

Martova pole
Zelené plochy za Eiffelovou věží na levém břehu řeky Seiny se nazývají Martova pole. Jsou ukončeny budovou Vojenské školy.

Pokud nemáte dost času nebo trpělivosti na vystání dlouhých front na výtahy pod Eiffelovou věží, nezoufejte. Úchvatný výhled na Paříž se vám naskytne i ze střechy mrakodrapu Tour Montparnasse, v němž jsou čekací doby na výtah podstatně kratší.

Eiffelova věž
Pohled na Eiffelovu věž z Trocadéra

Eiffelova věž
Pohled na Eiffelovu věž se vám naskytne i z okolních ulicích

Eiffelova věž
Výhled na Eiffelovu věž a Martova pole z mrakodrapu Tour Montparnasse

Eiffelova věž
Zahrada pod Eiffelovou věží

Eiffelova věž
Eiffelova věž

MapaMapa

Zobrazte si polohu této lokality přímo na mapě Paříže. ZobrazitTip: Chcete navštívit Paříž? Prohlédněte si nabídku zájezdů do Paříže.
Co turisty láká:
13,6 mil. Notre-Dame
10,5 mil. Sacré-Coeur
8,2 mil. Louvre
6,8 mil. Eiffelova věž
5,5 mil. Centre Pompidou
3,2 mil. Musée d'Orsay
3 mil. Město věd a prům.
1,5 mil. Vítězný oblouk

* počty turistů za rok